(12.01.) – Одлагање угинулих животиња

Обавештава се становништво у Општине Бачка Паланка да угинуле животиње из домаћинстава (свиње, овце, краве, коње, итд.) бесплатно одвози фирма Еко-Вет Плус из Врбаса уз потврду ветеринара о угинућу.

Број телефона на који можете да пријавите угануће је 063436 337.

Да подсетимо, животињски отпад дели се на три категорије и обухвата нејестиве споредне производе закланих животиња, угинуле животиње и друге животињске отпатке из сточарске производње. У животињски отпад спадају и ситније животиње, пси, мачке, глодари, љубимци.

Уколико се не уклони на прописан начин овај отпад представља велику опасност да се инфективни материјал пренесе и проузрокује велик број веома опасних обољења. Проблем непрописног одлагања меса у Србији постоји јако дуго и ретке су општине које су овај проблем решиле на колико толико безбедан начин.

Општина Бачка Паланка је ангажовала Еко-Вет Плус из Врбаса и за ове потребе.

Радно време Еко-Вет Плус:

Служба Еко-Вет Плус вам је доступна 24 часа.

Од времена до када се пријави угануће у року од 24 часа је излазак на терен. Уколико сте пријавили оношење животињског отапда потребан вам је извештај од ветеринара који потврђује угануће животиње