ЈКП Комуналпројект је ове године обновио свој возни парк новим специјализованим камионом. Вредност камиона је нешто више од 14 милиона.

Обзиром на повећани обим пословања преузимањем комуналних делатности у свим насељеним местима овај камион ће значајно допринети на ефикасности и квалитету одношења смећа. Запремина надоградње је 16м3, док постоји могућнст и аутоматског пражњења самих канти за смеће, али и контејнера.

Овај камион проглашен је за камион године 2016. у Европи.

Поред четири постојећа камиона просечне старости девет година, савременом технологијом и аутоматизованим пражњењем олакшаћемо пословање и побољшати квалитет услуге.

Још једна предност овог камиона јесте та што има могућност уградње додатне опреме која служи за пражњење подземних контејнера које имамо у плану за 2017. годину. На овај начин желимо да унапредимо нашу општину. Локације за постављање подземних контејнера ће одредити стручна служба, али је познато да ће бити распоређени у ужем центру града, тачније, у главној улици.

У плану је да, у сарадњи са Општином, ЈКП Комуналпројект ове године добије још један камион.